Układ SZR SN

Układ SZR SN

Układ SZR SN

Moduł automatyki SZR SN pracujący w konfiguracji 2 pól zasilających lub 2 pól zasilających i z łącznikiem sprzęgłowym, pracujący w rezerwie jawnej lub ukrytej dedykowany jest do rozdzielnic SN 15kV.
Moduł współpracuje z trzema lub jednym przekładnikiem w każdym polu zasilającym co umożliwia stosowanie go w nowo projektowanych rozdzielnicach jak i istniejących rozdzielnicach z uproszczonym pomiarem napięcia.

Szereg dedykowanych wejść cyfrowych pozwala na podłączenie do modułu automatyki SZR sygnalizacji z aparatów zabezpieczających i/lub sygnalizacji zakłóceń zewnętrznych. W wersji rozszerzonej moduł ma specjalne wejścia pomiarowe do wskazań temperatury transformatora lub transformatorów bezpośrednio z czujników np. PT100.
Każdy moduł wyposażony jest w kolorowy, dotykowy panel operatorski o przekątnej 7-cali. Panel służy do wizualizacji oraz parametryzacji czasów pobudzeń automatyki SZR oraz do archiwizacji zdarzeń i awarii występujących w układzie sterowania. Po podłączeniu panela do sieci Ethernet otrzymujemy możliwość zdalnego podglądu stanu rozdzielnicy oraz zdalnego podglądu bieżących i historii komunikatów zdarzeń. Istnieje możliwość podłączenia kamer IP w celu podglądu np. pomieszczenia rozdzielni czy komory transformatora na panelu jak i na zdalnym komputerze pracującym w sieci Ethernet.

Praca z napędami zdalnymi łączników powietrznych lub w osłonie gazowej, szeroki wybór napięć zasilających zarówno samą automatykę jak i poszczególne napędy łączników. Współpracują z większością kontrolerów łączników mocy oraz posiadają uniwersalne wejścia alarmowe i blokujące pracę SZR. Posiadają możliwość pracy jednokrotnej lub wielokrotnej. Budowa modułowa na zasadzie wejść wyjść rozproszonych pozwala na uniwersalne zastosowania w wielu kombinacjach łączeniowych przy dużych odległościach poszczególnych nadzorowanych sekcji.


konfiguracjadwa pola zasilające lub dwa pola zasilające i łącznik sprzęgłowy
pomiar85..120V
zasilanie modułu230V UPS lub 220DC lub 24vDC
elementy wykonawczedowolne wyłączniki lub rozłączniki z napędami zdalnymi
sterowanieautomatyczne, ręczne i odstawienie układu SZR
blokadyelektryczna, programowa, pożarowa i wyzwolenie wyłącznika, zakłócenia zewnętrzne
wymiary płyty montażowej550x350 mm
    w przygotowaniu...